Ludzie piszą do nas, że nie sprawiają, że czują się dziwnie, mówią autorzy podcastu Voice of Heroine.

Hlas HeroineMasturbacja
Nowoczesna seksualność
PodcastySeksSexualitaTabu
Redakcja Heroine, Pavel Houdek
| 10.11.2023
Ludzie piszą do nas, że nie sprawiają, że czują się dziwnie, mówią autorzy podcastu Voice of Heroine.
Tomáš Cetkovský

Masturbacja, seks podczas miesiączki czy wydzielina z pochwy. Autorki podcastu To Banish the Devil Zuzana i Terezie otwierają tabu związane z seksem i eliminują uprzedzenia, które możemy mieć wokół fizyczności. W podcaście Voice of Heroine zdradzają, jaki temat najbardziej do nich przemówił i co ich mamy mają do powiedzenia na temat ich podcastu.

Zuzana i Terezie to dwie przyjaciółki, które pewnego dnia w 2019 roku wpadły na spontaniczny pomysł stworzenia audycji o seksie. I tak powstał bardzo udany podcast, w którym bardzo otwarcie rozmawiają np. o menstruacji, masturbacji czy wydzielinie z pochwy. "Wraz ze wzrostem liczby słuchaczy czuję się bardziej odpowiedzialna. Jest więcej autocenzury niż na początku" - przyznaje Terezie. W rzeczywistości w każdym odcinku Chasing the Devil autorzy dzielą się również swoimi intymnymi doświadczeniami i opiniami. Nie ma jednak niczego, czego żałują, że wypuścili w świat.

Byliśmy jednymi z pierwszych, którzy zaczęli otwarcie mówić o sprawach seksualnych, o których nikt tutaj nie mówił. Mówiono o seksie, ale tylko w określony sposób.

Chociaż matka Terezi po wysłuchaniu jednego odcinka poświęconego seksowi oralnemu zdecydowała, że podcast jest zbyt otwarty jak na jej gust, mama Zuzany jest jego regularną słuchaczką. "Moja mama słucha wszystkich odcinków. Chociaż w odcinku o masturbacji poprosiłam ją na początku "mamo, wyłącz to". Mama była rozbawiona, ale nie wyłączyła" - śmieje się Zuzana.

Porno i cenzura

Scenarzyści mają większy problem niż ich rodzice z cenzurą na Instagramie. "Nasze konto na Instagramie jest w wielkim niebezpieczeństwie. Dostaliśmy już trzy powiadomienia. Trzęsiemy się, kiedy usuną nasz Instagram", wyjaśnia Terezie. "To cenzura. Na Instagramie jest wielu młodych ludzi, więc domyślam się, że chodzi o to, że nie będą mieli dostępu do żadnych wrażliwych lub seksualnych treści" - zastanawia się Zuzana.

Voice of Heroine jest również dostępna na wszystkich popularnych platformach.

Dyskusja dot. artykułu

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do dyskusji

Zostaw komentarz