Sprzedaż LLC to szansa na szybkie rozpoczęcie działalności gospodarczej

Historia markiPrzedsiębiorczość
Redakcja Heroine
| 27.2.2024
Sprzedaż LLC to szansa na szybkie rozpoczęcie działalności gospodarczej
Zdroj: Shutterstock

Masz w głowie świetny pomysł na biznes? Chcesz wreszcie stanąć na własnych nogach i oderwać się od codziennego ośmiogodzinnego dnia pracy? Dziś rozpoczęcie działalności gospodarczej jest proste, ponieważ można kupić gotową firmę.

Na rynku istnieje kilka firm, które oferują sprzedaż spółek LLC. Najpierw opiszemy, jak wszystko działa, a na koniec podamy kilka wskazówek, których firm należy unikać.

Jak działa sprzedaż spółki LLC?

Zamiast samodzielnie zakładać spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, kupujesz taką, którą wcześniej założył ktoś inny. Nie ma ona żadnych zobowiązań, jest to nowa spółka, która jest całkowicie gotowa do prowadzenia działalności. Unikasz długich formalności na starcie i nadal cieszysz się bonusem - firma, która została założona na papierze, powiedzmy, dziesięć lat temu, jest łatwiejsza do pożyczenia przez bank niż firma, którą założyłeś w zeszłym tygodniu.

Sprzedaż spółki LLC jest bardzo prosta. Przychodzisz, podpisujesz dokumenty i wychodzisz jako dyrektor zarządzający spółki. Tego samego dnia możesz udać się do banku i otworzyć konto firmowe. W ciągu pięciu dni zostaniesz zarejestrowany jako dyrektor zarządzający w rejestrze handlowym.

Ile czasu i kłopotów zaoszczędzisz?

W przypadku już założonej gotowej spółki z o.o., przychodzisz podpisać dokumenty i to w zasadzie wszystko. Jeśli robisz to sam, spodziewaj się, że zajmie Ci to około 10-11 dni roboczych i wiele godzin spędzonych w biurach. A jak to wygląda finansowo? Za zakup gotowej spółki z o.o. zapłacimy około dwóch tysięcy koron więcej, co jest w zasadzie niczym, jeśli weźmiemy pod uwagę wartość naszego czasu.

Gdzie kupić spółkę z o.o.?

Istnieje kilka firm oferujących tę usługę. Pamiętaj, aby unikać tych ze złymi opiniami. Skup się tylko na tych, które sprzedają nowo utworzone spółki LLC bez innych zobowiązań i bez wcześniejszej działalności. Oczywiście wskazane jest również uzyskanie ceny, ale zawsze należy sprawdzić, co wszystko jest wliczone w cenę.

Dyskusja dot. artykułu

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do dyskusji

Zostaw komentarz