Kluby dla swingersów są bezpieczniejsze niż ludzie sobie wyobrażają. Jak jest w środku?

BDSMErotykaNowoczesna seksualność
Podcast Delight
Podcasty
Pomoce erotyczne
RelacjeSeks
Związki niemonogamiczne
Gabriela Knížková
| 28.2.2024
Kluby dla swingersów są bezpieczniejsze niż ludzie sobie wyobrażają. Jak jest w środku?
Eliška Sky

Po dziesięciu latach małżeństwa Lucie i jej mąż zdecydowali się pójść do klubu, który oferował możliwość intymnego poznania innych ludzi. I do dziś niczego nie żałuje. "Myślę, że powszechne wyobrażenia o swingersach są całkowicie błędne", mówi w drugim odcinku podcastu Delight, który przygotowała dla Heroine.cz. Vendelin opisuje, jak to wygląda, gdy idziesz na imprezę BDSM i czego możesz się spodziewać po takich wydarzeniach. Zapraszamy do wysłuchania kolejnej części miniserialu, którego gospodarzem jest podcaster Markéta.

Zainteresowanie Lucie i jej męża klubami dla swingersów zaczęło się kilka lat temu przez przypadek: przez długi czas rozmawiali o pójściu do podobnego miejsca, ale impulsywna decyzja przyszła dopiero po dziesięciu latach ich związku. "Stwierdziliśmy, że po prostu zobaczymy, czy nam się spodoba. Tuż przy wejściu spotkaliśmy kobietę, która również wybierała się tam po raz pierwszy. Teraz przyjaźnimy się od lat" - śmieje się. Lucie mówi, że ona i jej partnerka stopniowo przyzwyczajały się do bycia dotykanymi przez nieznajomych. W końcu doszło nawet do wymiany partnerów lub trójkąta - ale nie zdecydowali się na to, dopóki oboje nie poczuli się komfortowo na imprezach.

Według Lucii, nie przeszkadza jej oglądanie męża zabawiającego się z inną kobietą. Wręcz przeciwnie. "Prawdopodobnie nie miałabym nic przeciwko, gdybym wiedziała, że jest tam bogini" - mówi. "W klubie postrzegam to w sposób konsumpcyjny: jest to rzecz, która jest dobra w danym momencie i nie obchodzi mnie, czy jest to długonoga blondynka". Mówi, że ona i jej mąż są już dobrzy w odgadywaniu, kto jest w ich typie i na kogo mają ochotę danej nocy.

Swingersi dla początkujących

Jak wygląda klub dla swingersów? Według Lucie, niektóre z nich wymagają rejestracji przed wizytą - ale te w Pradze zazwyczaj nie mają ograniczeń, a pary mają swoje drzwi otwarte niemal wszędzie. Samotne kobiety są również bardzo poszukiwane w lokalach. Mężczyźni bez partnerki często muszą przejść kontrolę tożsamości, choć w niektórych przypadkach kluby są całkowicie otwarte i nie dbają o skład płciowy odwiedzających. Prysznice i urządzenia sanitarne są powszechne w lokalach, aby zapewnić uczestnikom jak największy komfort.

Rzeczywista forma imprez swingersów różni się od tego, co zwykle wyobrażamy sobie na podstawie filmów i Internetu, podkreśla Lucie. "Myślę, że powszechne wyobrażenia o swingersach są całkowicie błędne. Wszyscy myślą, że to jedna wielka kupa, a tak nie jest" - wyjaśnia. Jak mówi, początkujący mogą zagłębić się w świat swingu we własnym tempie. "Możesz znaleźć kluby, w których nie będziesz wiedział, co robić na początku, ale na początek wybrałabym klub dla par i ustaliła podstawowe granice" - radzi.

Według Markéty, dobrym pomysłem jest nie rezygnowanie ze swingersów od razu, jeśli pierwsza wizyta nie do końca ci odpowiada. Atmosfera może się różnić w zależności od nocy i klubu, więc szanse na niezapomnianą noc nie znikają wraz z pierwszym złym doświadczeniem. Idealnym rozwiązaniem jest umówienie się z przyjaciółmi, którzy są otwarci na ideę imprezy swingerskiej i wspólne odwiedzenie klubu.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Ta specjalna seria podcastów bada wiele form przyjemności seksualnej. W trzech odcinkach i jednym odcinku bonusowym, prowadząca Markéta Ostrá zabiera słuchaczy na orgie, pokazuje niekonformistyczne formy związków i częściowo ujawnia część swojego życia prywatnego.

Co usłyszysz w podcaście?

1:25 - Swingers party, orgia lub impreza BDSM. Jak podcast otworzył Margaret drogę do wiedzy seksualnej.

2:59 - Lucie, która regularnie uczestniczy w imprezach swingersów ze swoim mężem, opisuje, jak to naprawdę działa w klubach.

5:11 - Jak to jest oglądać własnego partnera uprawiającego seks z inną osobą.

6:34 - Pierwsze doświadczenia. Co należy wziąć pod uwagę przed pójściem na imprezę swingersów po raz pierwszy w życiu.

7:28 - Jak się ubrać do klubu dla swingersów?

8:10 - Bezpieczeństwo i wygoda. Jak kluby dla swingersów dbają o higienę.

8:54 - Wirtualna wycieczka. Sofy i jacuzzi dostępne dla odwiedzających.

10:33 - Podstawowe zasady. Niektóre kluby wymagają rejestracji; najbardziej mile widziane są samotne kobiety i pary.

13:39 - Reakcja otoczenia. Wiele osób interesuje się swingersami, dla innych temat ten jest absolutnym tabu.

15:06 - Mantinelle w związku. Komunikacja jest kluczowa, nie każdy jest w stanie znieść dotykanie przez obcą osobę.

18:00 - Kiedy ludzie siadają. Przyjaźnie, które tworzą się na swingersach.

19:09 - Kandaulizm. Co to znaczy i jak to zjawisko jest powiązane z seks imprezami i orgiami.

20:49 - Markéta radzi, jak przygotować się do pierwszej imprezy dla swingersów i wyjaśnia, jak to działa na orgiach.

23:59 - Vendelin wyjaśnia, jakie rodzaje imprez BDSM można znaleźć w Pradze.

27:56 - Zasada SCC. Jak sprawdzane jest bezpieczeństwo wszystkich uczestników imprez BDSM?

29:00 - Fetyszowe weekendy i imprezy wielodniowe. Jak wyglądają i z czym się wiążą?

32:00 - Poza samymi wydarzeniami istnieją bazary fetyszowe, na których można taniej kupić sprzęt BDSM.

33:49 - W Czechach działa kolektyw o nazwie Písklata. Grupa z siedzibą w Brnie otwiera świat BDSM i wprowadza nowe tematy.

38:15 - BDSM jest również popularne za granicą. Czym różnią się wydarzenia w Niemczech lub Holandii od tych w kraju?

40:40 - Podsumowanie

Wywiad z Markétą na temat Shimrání, seksu, niemonogamii i związków można przeczytać w aktualnym wydaniu drukowanego magazynu Heroine. Tym razem chodzi o miłość: zwłaszcza tę, która wciąż jest pokrzywdzona i stanowi tabu w społeczeństwie. Drukowany numer Heroine jest już w sprzedaży.

Dyskusja dot. artykułu

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do dyskusji

Zostaw komentarz