Heroine poleca: 9 podcastów, których musisz posłuchać

Drzazgi świata
kamila kielar
Podcasting
Podcasty
Polskie podcasty
Katarzyna Jastrzębska
| 9.2.2022
Heroine poleca: 9 podcastów, których musisz posłuchać
Zdroj: Shutterstock

Podcasty przeżywają w ostatnim czasie wielki boom. Przełomem wydaje się być pandemiczny rok 2020, w którym zainteresowanie podcastami na świecie wzrosło o 53%, a w Polsce o… 300%! Ich popularność nie spada – swoje podcasty ma coraz więcej twórców, redakcji, ale też marek. Heroine przygotowała listę 9 prowadzonych przez kobiety podcastów, których musicie posłuchać.

 

Vingardium Grubiosa

Podcast prowadzony przez Natalię Skoczylas i Urszulę Chowaniec, w którym dziewczyny opowiadają o ciałopozytywności, grubancypancji i różnych zjawiskach społecznych widzianych z grubej perspektywy. Dzięki temu podcastowi zrozumiecie, dlaczego grubość może być polityczna.

 

 

SZAJN na głos

Lifestyle’owy dziewczyński podcast dla osób w każdym wieku. O wchodzeniu w dorosłość z feministycznej perspektywy.

 

 

Przy zapalonym świetle

Prowadząca – Zorya Blue – rozmawia w podcaście z gośćmi o seksualności, intymności i ciele w niezwykle otwarty sposób, merytorycznie, dla wszystkich, bez infantylizacji, za to z respektem i inkluzywnością.

 

 

Sznurowadła myśli

Kama Wojtkiewicz, czasem w towarzystwie rozmówców, przedstawia swoje refleksje na temat psychologii i kultury. Porusza nieoczywiste tematy i zachęca słuchaczy do krytycznego myślenia. Kama gościła m.in. Martę Niedźwiecką, Janka Śpiewaka, Brodkę czy Mary Spolsky.

 

 

Drzazgi świata

Podcast podróżniczki i dziennikarki Kamili Kielar, w którym prowadząca i jej rozmówcy omawiają tytułowe drzazgi, czyli zjawiska, które uwierają i prowokują do debaty. W podcaście nie znajdziecie prostych odpowiedzi i to jest jego największa siła!

 

 

Odsłuch społeczny

Podcast o tematyce polityczno – społecznej, w którym prowadzący pokażą Wam, jak patrzeć na współczesne zjawiska z krytycznej perspektywy, jak rozumieć wartości demokratyczne i jak je aplikować w codziennym życiu.

 

 

Queerstorie

Podcast o historii osób LGBT+. Społeczność ta była wymazywana z dyskursu publicznego, choć życie niejednej osoby LGBT zmieniło bieg dziejów. Queerstorii powinno się uczyć w szkole – niestety na razie tak się nie dzieje, ale na szczęście jest Basia i Maciek, którzy pokazują, że historie osób LGBT+ są ważną częścią historii ogółem.

 

 

Zagadki kryminalne

Podcast z gatunku true crime, w którym Karolina Anna, czyli prowadząca, opowiada o najbardziej intrygujących zbrodniach z całego świata. Opowiada w bardzo rzeczowy, konkretny sposób, który pobudza wyobraźnię.

 

 

Karolina Sobańska

Karolina Sobańska w swoim podcaście rozmawia z ekspertami o zdrowym, ekologicznym i odpowiedzialnym stylu życia.

Dyskusja dot. artykułu

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do dyskusji

Zostaw komentarz