Noworocznym postanowieniem nie powinno być "schudnięcie", ale znalezienie zrównoważonego, zdrowego stylu życia.

Gastronomia
Odżywianie
WitamWspółpraca
Spolupráce
| 16.11.2023
Noworocznym postanowieniem nie powinno być "schudnięcie", ale znalezienie zrównoważonego, zdrowego stylu życia.
Jana Platilová

Czy jesteś jedną z tych osób, które obiecują sobie, że od teraz będą żyć zdrowiej? Zaczną ćwiczyć, lepiej się odżywiać i schudną kilogram lub pięć? Im bardziej rygorystycznie się do tego "zabierasz", tym mniejsze masz szanse na osiągnięcie swojego celu. Zmiana stylu życia musi następować w rozsądnym tempie i w zrównoważony sposób.

Samo słowo "dieta" sprawia, że wiele osób czuje, że musi zrezygnować ze wszystkiego, co kocha. Dietetyk Jana Platilová z Czeskich Budziejowic bardzo często wyjaśnia ten mit swoim klientom. Jest tylko jeden sposób na zmianę stylu życia - ten, który jest dla Ciebie, bez zbędnych zakazów i ograniczeń. Szukają go osoby, które chcą osiągnąć idealną wagę i często mają za sobą nieudane okresy restrykcji, które nie przyniosły ani rezultatów, ani radości z życia.

Ing. Jana Platilová zajmuje się doradztwem żywieniowym od 20 lat. W Czeskich Budziejowicach prowadzi kursy redukcyjne i doradztwo żywieniowe, a dla swoich klientów wymyśliła specjalny chleb proteinowy. W centrum zdrowia psychicznego i fizycznego Labyrint zajmuje się zaburzeniami odżywiania i opiekuje się klientami, którzy przybrali na wadze po różnych lekach. We współpracy z lekarzami koncentruje się na specjalnych dietach bezglutenowych, bezlaktozowych, bez histaminy i dietach na różne choroby autoimmunologiczne.

Wsparcie psychiczne i motywacja są niezbędne do radykalnej zmiany stylu życia i zdrowych nawyków. Jana Platilová zapewnia swoim klientom również taką opiekę. Bez tego długoterminowe wysiłki są zagrożone przez każde małe potknięcie i łatwo jest wrócić do starych wzorców, jeśli nie czujesz, że ktoś cię "podtrzymuje". Zwłaszcza dla klientów Jana, psychika jest czasami dużą przeszkodą i niechętnie robią pierwszy krok. "Boją się, że to będzie piekło, że będą musieli cierpieć z głodu i nigdy nie dostaną swojego ulubionego jedzenia" - wyjaśnia Jana Platilová. "Kiedy rozmawiam z nimi o tym z wyczuciem, często są bardzo zaskoczeni".

Jana Platilová

Dopracowane do perfekcji

Każdy, kto kiedykolwiek zastanawiał się, jakie pokarmy należy ograniczyć, próbując kontrolować swoją wagę, prawdopodobnie wie, że biały chleb jest zwykle pierwszym, który wypada z listy. Ubogi pod względem odżywczym, ale pełen węglowodanów. Jednak chleb jest tak powszechną częścią diety większości Czechów, że jego całkowite wyeliminowanie może być najtrudniejszym wyzwaniem. Podczas gdy za granicą, gdzie różne produkty niskowęglowodanowe są szeroko dostępne, czeska oferta jest bardzo uboga. Oferowane są domowe wypieki z różnymi rodzajami mąki z roślin strączkowych lub psyllium, ale wymaga to dużo pracy i zwykle zajmuje dużo czasu, aby dopracować idealny przepis.

Jana Platilová, w odpowiedzi na skargi klientów, którym brakowało chleba w ich życiu, opracowała chleb proteinowy, który działa jako smaczna alternatywa o niskiej zawartości węglowodanów. Poświęciła wiele czasu na dopracowanie przepisu do perfekcji, w wyniku czego powstał chleb, który "smakuje wyśmienicie, nawet kilka dni po upieczeniu. To moje czwarte dziecko, które upiekłam. Każdy może go szybko przygotować w domu i mieć świeży, kiedy tylko go potrzebuje".

Jana Platilová

Skład chleba proteinowego jest unikalny w porównaniu do innych mieszanek dostępnych na rynku. Świetnie nadaje się na diety redukcyjne, ale doceniają go również sportowcy, którzy uważają na to co jedzą. Jakość składników jest naprawdę wysoka i to widać. Aby zrobić chleb, wystarczy wymieszać mieszankę z wodą i drożdżami, wymieszać i upiec w tradycyjnym piekarniku lub w domowej piekarni. Smakuje dobrze, jest puszysty, pełen ziaren.

Niektórzy mogą twierdzić, że jest drogi, ale w porównaniu do innych chlebów białkowych jest to dobry bochenek o wadze 400 g, a jakość składników jest wysoka. Wytwarza się z niego również 10 bagietek lub bułek, a jeśli porównasz cenę zwykłej bułki razowej, zobaczysz, że cena nie jest wysoka. Można go kupić w sklepie internetowym lub w kilku sklepach ze zdrową żywnością w Czeskich Budziejowicach. Jana zaleca kupowanie wielu sztuk przy zamawianiu przez sklep internetowy, aby zaoszczędzić na wysyłce.

Znajdź kogoś, kto wesprze cię w podjęciu decyzji o zmianie nawyków żywieniowych. Przyjaciela, partnera, a może po prostu dietetyka. Otrzymasz dopasowaną dietę, a także wsparcie psychologiczne. Warto jednak najpierw dowiedzieć się, jakie usługi oferują, co jest wliczone w cenę i jak będą się Tobą opiekować.

Chleb proteinowy Jana

  • mieszanka do przygotowania w domu 400 g chleba lub 10 bułek
  • nadaje się do diet redukcyjnych i zdrowego odżywiania
  • wysoka zawartość białka i błonnika
  • obniżona zawartość węglowodanów - 7 g/100 g pieczywa
  • pełne nasion lnu i słonecznika

Więcej informacji na stronie: www.janinproteinovychleb.cz

Dyskusja dot. artykułu

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do dyskusji

Zostaw komentarz