Najlepsze włosy w Twoim życiu

KrásaWspółpraca
Beauty Redakce, Zdenka Tomis
| 15.11.2023
Najlepsze włosy w Twoim życiu
Daniel Pašek ve svém studiu The Trim. Kristina Reznik

Przetestowaliśmy suszarkę do włosów, która jest lekka, mocna i niezwykle delikatna dla włosów. W rękach najlepszego fryzjera Daniela Paska, suszarka Supersonic firmy Dyson stała się narzędziem do świeżej, stylowej transformacji. Właściciel studia The Trim w Karlinie zdradza, jak suszyć włosy w domu jak profesjonalista.

Jak działają urządzenia Dyson w rękach wykwalifikowanego fryzjera, wypróbowała Lucie. Ma naturalnie falowane włosy z tendencją do puszenia się. Po zabiegu nie było śladu puszenia się, a jej włosy były lśniące i zdrowo wyglądające. Transformację przeprowadził Daniel Pasek.

Daniel Pasek i Dyson Supersonic w akcji: Obejrzyj wideo z transformacji.

Ma dwadzieścia osiem lat, po raz pierwszy trzymał nożyczki w wieku osiemnastu lat, a mimo to szybko stał się jednym z najlepszych w swojej dziedzinie. Swoje doświadczenie zdobywał u najlepszych ekspertów na świecie w Akademii Toni&Guy w Londynie i jest regularnie nominowany do prestiżowych Czeskich i Słowackich Nagród Fryzjerskich. W ubiegłym roku wraz z żoną Bárą założył studio The Trim w Karlínie. Dba o włosy wielu czeskich celebrytów, takich jak Ben Cristovao, Zorka Hejdová i Libor Bouček.

Kristina Reznik

Design i funkcje

"Uwielbiam design, więc zakochałem się w Dyson od pierwszego wejrzenia. Są również doskonale funkcjonalne. Suszarka Supersonic jest lekka, ma tłumik akustyczny, dzięki czemu nie wytwarza niepotrzebnego hałasu, a trzymetrowy przewód zapewnia mi pełną swobodę ruchów. A prostownica Corrale działa nawet bez przewodu" - mówi Daniel Pašek, czołowy czeski fryzjer i właściciel studia The Trim w Karlinie. "Ponadto oba urządzenia są wyposażone w inteligentną technologię, która mierzy temperaturę powietrza i włosów setki razy na sekundę i automatycznie ją reguluje, dzięki czemu włosy nie ulegają uszkodzeniu, spaleniu ani wysuszeniu" - podkreśla największą zaletę.

Suszenie włosów w domu krok po kroku

Daniel Pasek radzi, jak profesjonalnie suszyć włosy w domu:

  • Po pierwsze, nałóż środek ochronny, zwłaszcza jeśli suszysz włosy codziennie.
  • Wybierzprodukt, który zapewni pożądany efekt - na przykład objętość, wygładzenie...
  • Włącz suszarkę Dyson Supersonic na najwyższą prędkość i średnią temperaturę.
  • Susz włosy w pozycji skierowanej do przodu. Trzymaj suszarkę w prawej ręce, a płaską szczotkę w lewej.
  • Susz i przeczesuj włosy we wszystkich kierunkach, aby uniknąć splątania.
  • Gdy włosy wyschną w 90%, wyprostuj je i nadaj im ostateczny kształt.
  • Możesz zwiększyćobjętość włosów, unosząc i przerzucając poszczególne pasma.
  • Nowa nasadka Dyson Flyaway pomoże uzyskać gładkie wykończenie. Jest to świetne rozwiązanie, gdy na przykład masz cienkie włosy latające wokół głowy, ale chcesz uzyskać precyzyjnie gładką fryzurę.
  • Zakończ suszenie zimnym powietrzem, aby utrwalić fryzurę.

Powiedzieli mi, że muszę być najlepszy, więc zacząłem ciężko pracować - mówi fryzjer Daniel Pašek.

Historia fryzjera Daniela Paska jest inspirująca w świecie wykraczającym poza pielęgnację włosów i fryzury. Odnosi sukcesy we wszystkim, co sobie założy. Jak to robi? Jak sam mówi, po prostu pracuje.

Słyszałem, że zostałaś fryzjerką przez przypadek?

Zgadza się, to nie było marzenie ani plan. Nie czesałam lalek, chcąc zostać fryzjerką. Wręcz przeciwnie, byłem sportowcem i kolarzem wyczynowym. Moim marzeniem było jeździć zawodowo, zdałam nawet egzamin wstępny do szkoły sportowej. Ale kilka dni przed rozpoczęciem zmieniłem zdanie i poszedłem do szkoły ekonomicznej. Ale oblałem rachunkowość, nie zdałem poprawki i nie miałem dokąd pójść. Spanikowałem i przez jakiś czas pracowałem jako urzędnik, porządkując puszki.

Po miesiącu dostałam telefon ze szkoły fryzjerskiej, że jest wolne miejsce i mnie przyjmą. W końcu moja matka pchnęła mnie do fryzjerstwa. Nożyczki po raz pierwszy wzięłam do ręki dopiero w wieku osiemnastu lat, ale od razu poczułam się jak ryba w wodzie. Pod koniec pierwszego roku robiłam już włosy na pokaz mody na Morawach, potem projektanci polecili mnie w Pradze i w wieku osiemnastu lat zrobiłam włosy dla czeskiej miss, a potem czeskiego słowika w operze.

Jak to było?

Dość kluczowe. Wyraźnie powiedzieli mi, że muszę być naprawdę dobry, więc kiedy mnie wybrali, przyjąłem to i zacząłem naprawdę ciężko pracować. Stałem się fryzjerem pracoholikiem.

Supersonic jest naprawdę lekka. Ma również silnik w uchwycie, co sprawia, że jest wygodniejsza w trzymaniu i nie wplątuje moich włosów w silnik, nawet gdy się spieszę.

Prowadzisz własny salon z żoną od dwóch lat? Jak to jest prowadzić biznes z własną żoną?

Zdecydowanie nie jest to dla każdego i trzeba nauczyć się trochę chodzić. Nadal jesteśmy razem 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Nie sądzę, by wielu młodych ludzi mogło być ze sobą przez cały czas. W końcu ludzie rozwodzili się w zamknięciu z tego powodu. Trzeba jednak wyznaczyć granice, znaleźć harmonię, nauczyć się rozdzielać, kiedy jest się żoną, a kiedy kolegą, znaleźć czas dla siebie.

Więc przez pierwsze pół roku przyzwyczajaliśmy się do tego i zajęło mi to trochę więcej czasu niż jej. Z drugiej strony często zdarza się, że jesteśmy razem cały dzień w małym salonie, ale tak naprawdę się nie widzimy. Każda z nas rozmawia z kimś innym, robi coś innego. Więc nawet wtedy, czasami wieczorem, pojawia się klasyczne pytanie: Jak minął dzień?

W salonie pracujesz z marką kosmetyków Kevin Murphy. Dlaczego ją wybrałaś?

To w 99 procentach Kevin Murphy, czasem Oribe i farby Schwarzkopf. Wybór wynika z faktu, że oboje jesteśmy perfekcjonistami. Tak więc kosmetyki musiały mieć piękny design i kolory butelek pasujące do salonu, oczywiście musiały być wygodne dla nas do pracy, musiały być dobrej jakości i jednocześnie delikatne, musiały ładnie pachnieć. Wybór był więc oczywisty.

Produkty Kevin Murphy są w dużej mierze naturalne, odpowiadają mi, ponieważ używam mniej produktów, a nie więcej, ale w razie potrzeby można je łączyć. Wyglądają dobrze, więc nie zrujnują łazienki klienta. Poza tym lubię Australię, skąd pochodzi marka.

Zakładam, że współpracujesz z Dyson z podobnych powodów.

Uwielbiam design i nowoczesną technologię, a Dyson pięknie łączy te dwa elementy. Suszarka Supersonic szczególnie przypadła mi do gustu ze względu na swój design, rozmiar, wagę i funkcjonalność. Każda suszarka do włosów, nawet lekka, wydawała mi się wcześniej zbyt ciężka. Suszarka Supersonic jest naprawdę lekka dzięki swojej wyrafinowanej konstrukcji. Ma również silnik w uchwycie, co sprawia, że jest wygodniejsza do trzymania i nie wplątuje moich włosów w silnik, nawet gdy się spieszę.

Czy nadaje się do użytku domowego?

Zdecydowanie tak. Jest bardzo prosta w użyciu, a co najlepsze - jest znacznie łagodniejsza dla włosów. Może pracować w niższej temperaturze, ale z większą mocą, suszy włosy tak samo szybko, ale nie wysusza ich ani nie pali, ponieważ mierzy temperaturę powietrza kilka razy na sekundę.

Czy wypróbowałeś już nową nasadkę Dyson Flyaway?

Tak, jest idealna, gdy chcesz uzyskać wyjątkowo gładką fryzurę. Jest również pomocna, jeśli masz cienkie włosy latające wokół głowy i chcesz je skutecznie wygładzić. Wymaga to trochę chwytu, ale gdy już to zrobisz, wygodnie jest nie potrzebować już szczotki do suszenia włosów za pomocą tej nasadki.

Ten artykuł został napisany we współpracy z naszym partnerem, firmą Dyson.

Dyskusja dot. artykułu

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do dyskusji

Zostaw komentarz