Szybkie rezultaty wiążą się z ryzykiem - mówi higienistka stomatologiczna

Współpraca
Beauty Redakce
| 27.9.2023
Szybkie rezultaty wiążą się z ryzykiem - mówi higienistka stomatologiczna
Zdroj: Shutterstock

Trzy razy po piętnaście minut i zęby jaśniejsze o osiem odcieni? Kuszący pomysł, ale niestety również myląca reklama, mówi higienistka stomatologiczna Michaela Drozdíková z praskiej kliniki Stomat. Nowoczesna technologia i delikatna procedura prowadzą do promiennego uśmiechu. Jak sprawdzić, gdzie nas nie zawiodą?

Przede wszystkim istnieją pewne znaki ostrzegawcze. Należy uważać, jeśli tak zwana biała dieta jest warunkiem wyniku procedury wybielania. Oznacza to unikanie picia kawy lub czerwonego wina, jedzenia jagód, krótko mówiąc, jedzenia czegokolwiek, co mogłoby pozostawić uporczywe plamy na ubraniach podczas procesu wybielania. No i oczywiście palenia papierosów.

Naturalny wygląd

Pragnienie jak najbielszego uśmiechu czasami prowadzi do skrajności. Higieniści nazywają nienaturalnie świecącą biel w ustach "muszlą klozetową". Jeśli obawiasz się takiego efektu, wiedz, że samo wybielanie pod okiem profesjonalisty nie jest w stanie go osiągnąć. Dobrze wykonane wybielanie zwykle rozjaśnia zęby o 3 lub 4 odcienie. Jeśli Twoje serce pragnie porcelanowej bieli, musisz rozważyć implanty.

Nośnik, przez który nakładany jest środek utleniający, jest wykonywany indywidualnie dla każdego klienta na podstawie wycisku zębów. Ponownie, można napotkać różne jakości projektu. Nowoczesne kliniki wyciskują zęby przy użyciu materiału o nazwie poliwinylosiloksan, który pozwala na maksymalną dokładność. W przeciwieństwie do tego, powszechne stosowanie alginatowych materiałów wyciskowych może spowodować, że nośnik nie będzie dobrze dopasowany, wilgoć dostanie się do leczonych zębów, a proces wybielania zostanie zakłócony.

Wybielanie zębów ma swoje własne przeciwwskazania, oprócz ciąży i karmienia piersią, na przykład choroby przyzębia. W czasie, gdy same zęby wymagają ratowania, zdecydowanie nie jest to czas na ich rozjaśnianie. Przeszkodą mogą być jednak również drobne ubytki na zębach, odsłonięte szyjki, ubytki i tym podobne. "Każda dobra higienistka powinna współpracować z dentystą. Konieczne jest szczegółowe zbadanie stanu zębów, wykonanie zdjęcia OPG, wykrycie głębokich ubytków, z których klient może nawet nie zdawać sobie sprawy" - podkreśla Drozdíková. W rękach profesjonalistów odbudowa zębów może najpierw usunąć wiele przeciwwskazań, a następnie skutecznie i bezboleśnie wybielić zęby.

Dyskusja dot. artykułu

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do dyskusji

Zostaw komentarz