Dziewięciodniowy festiwal Malá inventura zaoferuje szeroki pokaz nowego teatru

FestiwalTeatrWspółpraca
Zaproszenie
Redakcja Heroine
| 23.11.2023
Dziewięciodniowy festiwal Malá inventura zaoferuje szeroki pokaz nowego teatru
Malá inventura

Nie byłeś w teatrze w zeszłym roku? Nie jesteśmy zaskoczeni. Festiwal Mały Wynalazek to retrospektywa najważniejszych premier minionego roku w dziedzinie nowego teatru, prezentująca twórczość najlepszych zespołów teatralnych i artystów.

Tegoroczna 20. edycja festiwalu nowego teatru Malá inventura odbędzie się w dniach 18-26 lutego 2022 r. w Pradze. 33 wydarzenia teatralne na 18 scenach festiwalowych - La Fabrica, Studio Hrdinů, Alfred ve dvoře, MeetFactory, Studio ALTA i wiele innych, zaprezentują to, co najlepsze w ubiegłym roku. Widzowie mogą spodziewać się znanej performerki Miřenki Čechovej i jej produkcji Baletky (Palác Akropolis, 24 lutego 2022 r.) lub Adama Pavlovčiny, zwycięzcy tegorocznego konkursu wokalnego SuperStar, który wystąpi w produkcji Ostrov! (Divadlo X10, 22 lutego 2022 r.) w ramach Małego Inwentarza.

Scena artystyczna nieustannie się rozwija, stopniowo zmienia i pęka, a festiwal Mały Inwentarz na to odpowiada. Jest to centrum ożywionej sieci kontaktów między organizacjami teatralnymi i profesjonalistami, grupami artystycznymi, wykonawcami i szerszą publicznością. Sekcja programowa ARTS SERVICE & NETWORKING obejmuje zarówno sprawdzone, jak i innowacyjne formaty, które zachęcają do spotkań i dzielenia się pomysłami i koncepcjami.

Dla profesjonalistów i szerokiej publiczności

Festiwal otworzy ceremonia wręczenia nagród Czech Theatre DNA w La Fabrica. Ceremonia ta odbywa się co dwa lata i jest wyrazem uznania dla osobistości, które wniosły wybitny wkład w rozwój nowego teatru. Inicjatorem nagród jest organizacja non-profit Nová Net, która we współpracy z członkami Czeskiej Sieci Kulturalnej Nová Net wybiera nominowanych i laureatów oraz wręcza w sumie pięć nagród: trzy nagrody za wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie nowego teatru, jedną za wyjątkowy długoterminowy wkład, rozwój i wsparcie nowego teatru oraz jedną za wyjątkowe wsparcie i prezentację czeskiej kultury za granicą.

Dyskusja dot. artykułu

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do dyskusji

Zostaw komentarz