Każda matka chce powiedzieć swoim dzieciom: "Teraz jesteśmy bezpieczni".

PolitykaUkraina
Wezwanie do działania
Redakcja Heroine
| 30.11.2023
Każda matka chce powiedzieć swoim dzieciom: "Teraz jesteśmy bezpieczni".
Olga Royenko s dcerou v bombovém krytu. archiv autorky

8 marca platforma Girls of Marketing, która zrzesza młode profesjonalistki, zorganizowała konferencję, podczas której specjalistka ds. marketingu Olga Royenko przemawiała za pośrednictwem połączenia online. Jej słowa o strachu i rozpaczy, ale także o wsparciu i pomocy spotkały się z ogromnym odzewem. Jest kobietą taką jak my, ale w sytuacji, która wciąż jest dla nas niewyobrażalna.

Nazywam się Olga Royenko. Pochodzę z Kijowa na Ukrainie i zajmuję się kreatywnym tworzeniem treści.

Chciałabym podziękować organizatorom konferencji Marketing Shack za umożliwienie mi podzielenia się z wami moją historią.

Po ataku Rosji na Ukrainę, podobnie jak miliony moich współobywateli, zostałem zmuszony do opuszczenia domu z moją małą córką. Rosyjskie rakiety niszczą nasze miasta i domy. Liczby są przerażające: zginęło już 400 dorosłych i 38 dzieci, a prawie 100 dzieci i 800 dorosłych zostało rannych. Nasz naród stoi w obliczu bezprecedensowego okrucieństwa rosyjskich agresorów, którzy uniemożliwiają cywilom opuszczenie zniszczonych miast i blokują dostęp do pomocy humanitarnej.

Możesz słusznie zapytać, co robię na konferencji poświęconej biznesowi i marketingowi. A jednak jestem tutaj, jako bizneswoman i specjalistka od marketingu. I jako kobieta.

Jako CEO agencji marketingowej dobrze wiem, że najdroższą walutą na świecie nie jest Bitcoin, ale uwaga i rozgłos. Dlatego lubię uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach, w których mogę promować społeczność ukraińskich kobiet-przedsiębiorców.

Chciałabym ci dzisiaj powiedzieć, jak ważne jest, abyś wierzył, że pomimo całej rozpaczy i zamieszania w tobie, możesz znaleźć wielką siłę, aby zacząć od nowa. Poza tym, zawsze będziesz mieć wokół siebie kobiety, które chętnie wyciągną pomocną dłoń.

Jestem dumny z mojego narodu, że dokonał niemożliwego - zarówno żołnierze, jak i cywile zjednoczyli się, by chronić Ukrainę i odeprzeć atak agresora. Ciężar tej walki spoczywa w dużej mierze na kobietach. Wczoraj byłyśmy bizneswoman; dziś jesteśmy kierowcami, którzy pomagają ewakuować obywateli z najbardziej zagrożonych miejsc; dziś jesteśmy specjalistkami od marketingu, które przygotowują i dostarczają żywność potrzebującym. Kreatywni specjaliści pracują teraz jako operatorzy linii pomocy i udzielają informacji ludności.

Chciałabym wam dzisiaj powiedzieć, jak ważne jest, abyście wierzyli, że pomimo całej rozpaczy i zamieszania, możecie znaleźć w sobie ogromną siłę, aby zacząć od nowa. Co więcej, zawsze będziesz mieć wokół siebie kobiety, które chętnie podadzą ci pomocną dłoń. Po prostu nie bój się prosić o pomoc. Proszenie o pomoc nie jest oznaką słabości, ale odwagi. Kiedy już uda mi się trochę uspokoić, zamierzam wrócić do swojej pracy, zarabiać na życie tak jak przed wojną, współpracować z zagranicznymi klientami, aby płacić moim pracownikom i pomagać w odbudowie mojego kraju.

I jakim byłbym marketerem, gdybym nie zakończył swojego wystąpienia wezwaniem do działania? Proszę wszystkich o dalsze wspieranie Ukrainy. W tej chwili wasza troska, wasza pomoc i wasze działania mają ogromne znaczenie. Żądajcie strefy zakazu lotów nad Ukrainą. W ten sposób można zmniejszyć straszliwą liczbę zabitych, rannych i uchodźców.

Bardzo doceniamy pomoc ludzi z całego świata, którzy dali nam bezpieczne schronienie, ale tak naprawdę najbardziej chcemy wrócić do domu. I jestem przekonany, że stanie się to wkrótce. Slava Ukraini!

Konferencja Dziewczyny z Marketingu

Celem #HolkyzMarketing zawsze był rozwój kariery kobiet. Edukacja. Poprzez łączenie. I poprzez wspieranie. I taka właśnie była ich pierwsza konferencja. 140 kobiet i mężczyzn spotkało się w HubHub w dzień świętojański, aby wysłuchać bestsellerowej autorki How to Network Eliški Vyhnánkovej, założycielki NILA Evy Urbanovej oraz panelistek Heroine Šárki Homfray, Lenki Simerskiej i Eliški Kodyšovej.

"Zainspirowałaś mnie do poproszenia o wyższą pensję". "Dzielę się z przyjaciółmi tym, jak trudno jest czasem być pracującą mamą". "Zabieram nowych przyjaciół" - uśmiechały się uczestniczki.

Założycielki #HzM Pavlina Louženská, Aneta Martinek i Lucie Audi również. Również dlatego, że podczas konferencji udało im się zebrać ponad osiemdziesiąt tysięcy koron na azyl dla kobiet z dziećmi na Ukrainie. Dzięki temu Misto Dobra będzie mogło przyjąć więcej kobiet uciekających przed wojną, takich jak Olga Royenko.

Dyskusja dot. artykułu

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do dyskusji

Zostaw komentarz