Benešová: Zainspirowana Curie, wyszła za mąż w stroju słynnej aktorki. Zdobyła nagrodę za swoje niezwykłe osiągnięcia

Kobiety w nauce
KonferencjaMoja bohaterkaMy Heroine 2022Świat według bohaterki
Redakcja Heroine
| 8.2.2024
Benešová: Zainspirowana Curie, wyszła za mąż w stroju słynnej aktorki. Zdobyła nagrodę za swoje niezwykłe osiągnięcia
Jana Plavec

W niedzielny wieczór Martina Benešová-Schäfer otrzymała nagrodę za wynalazek podczas rozdania nagród Czech Head Awards. Jury nagrodziło ją za niezwykłe osiągnięcia. Benešová-Schäfer jest współautorką rewolucyjnego leku na raka prostaty. W tym roku jest również jedną z dziesięciu bohaterek projektu My Heroine, ogłoszonego przez magazyn Heroine. W tym artykule czeska naukowiec, która pracuje w Heidelbergu w Niemczech, ujawnia kobiety, które inspirują ją w pracy naukowej i życiu prywatnym. Dowiesz się również, dlaczego wyszła za mąż w sukni słynnej aktorki Cate Blanchett.

Chemik jądrowy Martina Benešová-Schäfer od czasów studenckich pracuje nad opracowaniem leku na raka prostaty. W tym roku został on zatwierdzony przez Amerykańską Agencję Leków i oczekuje się, że jeszcze w tym roku zostanie zatwierdzony w Europie. Wraz ze swoim zespołem pracuje w Niemieckim Centrum Badań nad Rakiem w Heidelbergu.

Maria Curie-Skłodowska: Być jak Madame Curie

"Madame Curie jest dla mnie pięknym przykładem kobiety, która dzięki swojej inteligencji, wyjątkowej pracowitości, niekończącej się ciekawości i pewnej dozie uporu była w stanie z wdziękiem pokonać wiele przeszkód i ostatecznie zmienić świat. Nie tylko dzięki dokonaniu wielu ważnych odkryć i zdobyciu dwóch Nagród Nobla, ale także dzięki niezłomnemu zaangażowaniu w I wojnę światową. Madame Curie opracowała, a także osobiście prowadziła samochody radiologiczne, tak zwane Małe Curie, które były w stanie dojechać na pole bitwy, a tym samym przyczynić się do uratowania wielu istnień ludzkich.

Ponadto prowadziła pierwsze badania nad leczeniem raka za pomocą promieniotwórczości, co jest obecnie moim własnym celem naukowym i w pewnym sensie moją misją. Wreszcie, jej miłość i szacunek do mężczyzny, z którym prowadziła badania w laboratorium, również uderzająco przypomina moją obecną sytuację z moim mężem Martinem. Podobnie jak Marie i Pierre, jesteśmy nie tylko partnerami w życiu prywatnym, ale także w życiu "radioprofesjonalnym". W związku z powyższym w moim domowym gabinecie wisi następujący cytat: "Zawsze bądź sobą. Tylko jeśli możesz być Madame Curie, bądź Madame Curie".

Odważna i wyjątkowa - taka jest SHERO, najnowsza limitowana kolekcja Answear.LAB

Długie skórzane płaszcze, podkreślające sylwetkę sukienki, koszule i kurtki z ozdobnymi frędzlami, a także oversizowe marynarki i wełniane płaszcze. Kolekcja SHERO Answear.LAB prezentuje największe jesienne trendy, podkreślając jednocześnie wewnętrzną siłę, wolność i równość kobiet.

Limitowana kolekcja SHERO dostępna jest wyłącznie w sklepie internetowym Answear.cz.

Cate Blanchett: Talent, skromność i humor

"Cate Blanchett jest moim zdaniem jedną z najlepszych i najbardziej wszechstronnych aktorek swojego pokolenia, występującą nie tylko w dużych filmach, ale także w niezależnych projektach i na deskach teatralnych. Osobiście, oprócz wyjątkowego talentu aktorskiego, bardzo chwalę sobie jej niesamowity humor, którym potrafi w wyrafinowany sposób rozbroić niejednego wytrawnego prezentera czy dziennikarza i oczywiście zachwycić niejednego fana. Cate Blanchett cechuje także zaskakująca skromność, kariera wolna od skandali oraz częste zaangażowanie w działalność wielu organizacji humanitarnych i ekologicznych.

Miałam nawet szczęście - do czego oczywiście aktywnie się przyczyniłam - poznać Cate Blanchett osobiście w Nowym Jorku. Kilka lat później nabyłem jej sukienkę, którą przekazała na aukcję charytatywną wspierającą Facing History i UN Women. Tę sukienkę można było zobaczyć na czerwonym dywanie podczas Festiwalu Filmowego w Londynie (2015), podczas ceremonii otwarcia Festiwalu Filmowego w Wenecji (2020) - a ostatnio stała się integralną częścią mojej sesji ślubnej w Las Vegas (2022)".

Martina Benešová-Schafer

Andrea Schmoll: Wsparcie w potrzebie, inspiracja w walce o siebie

"Spotkaliśmy się w jednym z najtrudniejszych okresów mojego życia, w którym była dla mnie silnym wsparciem i wielką inspiracją. Andrea Schmoll jest jednym z najlepszych i najbardziej szanowanych prawników IP w Niemczech. To, co mnie w niej fascynuje, to jej wiedza, umiejętności, profesjonalizm, uczciwość, ale także wysoki stopień empatii i życzliwości. Nie mogę również zapomnieć o jej charyzmie, której ma w nadmiarze. Ponadto udowadnia, że wymagający zawód i udaną karierę można połączyć z rodziną; Andrea i jej mąż wychowują dwoje wspaniałych dzieci, z których jest dumna.

Jest doskonałym przykładem na to, że kobiety mogą wyróżniać się wśród mężczyzn, nie rezygnując z piękna macierzyństwa. Andrea jest kobietą o silnych poglądach i nie ma problemu z wyróżnianiem się z tłumu i dzieleniem się własną perspektywą na różne ważne tematy. Obejmują one różnorodność, ale także fakt, że kobiety powinny bardziej wierzyć w siebie i walczyć przede wszystkim o siebie, ponieważ nikt inny nie zrobi tego za nie. Andrea jest po prostu potężna pod każdym względem i mam wielką nadzieję, że pewnego dnia zbliżę się do jej przykładu i stanę się solidnym wsparciem i inspiracją dla ludzi wokół mnie, niezależnie od ich płci, wieku, narodowości czy wykształcenia".

Jana Plavec
Martina Benešová-Schäfer w kombinezonie, Mango, 1999 CZK. Strój do sesji zdjęciowej został wypożyczony przez Answear.cz. Zdjęcie: Jana Plavec; makijaż i stylizacja: Natálie Host
Ten artykuł został po raz pierwszy opublikowany na heroine.cz 29 września 2022 r.

Dyskusja dot. artykułu

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do dyskusji

Zostaw komentarz